Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Neler? (2023)

Yazar Yorum Yap 27 views
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Neler? (2023)

Milyonlarca öğrenci, eğitim hayatına kesintisiz şekilde devam edebilmek için hangi bankalardan öğrenciye kredi çekebileceklerini merak etmektedirler. İlgili krediler, genel olarak okul harcamaları için yüksek kademedeki öğrencilere veya velilerine sunulmaktadır. Reşit olan kişilerin kendi başlarına da çekebilecekleri bu öğrenciye krediler, öğretim ihtiyaçlarını bir hayli kolay hale getirmektedir.

Öğrenciye kredi veren bankalar

Şimdilerde birçok banka, çeşitli kademelerde okuyan öğrenciler ve velileri için farklı öğrenciye kredi imkanları ortaya çıkarmaya başladılar. Bu sayede Türkiye’nin her yerinden öğrencilerin masrafları için kolayca öğrenciye kredi alınabilmektedir. Bu noktada biz de sizler için öğrencilere ve velilere eğitim alanındaki masraflar için kredi veren bankaları derledik.

Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi 2023

Ziraat Bankası, yıllardır okul, kurs, dershane ve üniversite harcamaları için öğrencilere ve velilerine öğrenciye kredi imkânı sağlayan bankaların başında yer almaktadır. Şimdilerde ise Ziraat Bankası yetkilileri, bünyelerinde yeni bir öğrenciye kredinin hazırlandığını belirtmişlerdir.

36 ay vade ile sunulmakta olan Ziraat Bankası öğrenci kredisi, 50 bin liraya kadar teslim alınabilmektedir. Ayrıca 50 – 100 bin lira arasındaki kredilere 24 ay vade imkânı sağlandığı biliniyorken 100 bin liradan fazla krediler için 12 ay vade kampanyası sunulmaktadır. Öğrenci kredisi, söz konusu ihtiyaçları karşılayacak olan kişilere sunulurken kredi çekecek kişinin mutlaka düzenli bir gelir sahibi olması da şarttır. Ayrıca eğer kredi almak isteyen öğrenci, borcunu ödeyebilecek bir gelire sahip ve reşit ise krediden anında faydalanabilmektedir. Son olarak Ziraat Bankası öğrenci kredisi için şahsi veya maddi teminat talep edildiğini de belirtmekte yarar var.

Halkbank Öğrenci Kredisi 2023

Son zamanların en önemli bankalarından biri olarak görülen Halkbank, geçtiğimiz günlerde tüm öğrenciler ve velileri için kredi imkânı sunacağını ifade etmiştir. Bu noktada verilecek krediler için 0 – 50 bin lira arasında 36 ay vade, 50 – 100 bin lira arasındaki krediler için ise 24 ay vade uygulanacaktır. Ayrıca banka, öğrencilerden krediyi vermeden önce 550 liralık bir tahsis ücreti talep etmektedir.

Halkbank, öğrenci kredi adı altında sunacağı mevduat için müşterilerinden %1,94 oranında faiz talep etmektedir. Ayrıca öğrenci ve velileri için bankadan en fazla 100 bin liralık bir kredi kullanma imkânı bulunmaktadır. Krediden yararlanabilecek kurumlar ise Millî Eğitim Bakanlığı izinli olan spor okulları, kurslar, yaz okullar, lisans, önlisans ve doktora hizmeti veren noktalar olarak belirlenmiştir. Ayrıca söz konusu kurumlarda yer alan öğrencilerin de gelir durumunu yeterli olduğu taktirde ilgili krediden yararlanabileceklerini de belirtmekte yarar var.

Denizbank Öğrenci Kredisi 2023

Denizbank firması da öğrenciler ve veliler için kredi imkânı sağlayan kurumlardan biri olarak gösterilmektedir. Bu notada Denizbank, krediden yararlanmak isteyen kişiler için farklı koşulları ve imkanları sunmaktadır. Bu noktada Denizbank öğrenci kredisi almak isteyen kişilerin özel üniversite, özel okul veya kurs ücreti gibi eğitim ihtiyaçlarını karşılayacağını kanıtlaması gerekmektedir.

Ayrıca Denizbank öğrenci kredisi, şimdilerde 12, 24 ve 36 aylık vade seçenekleri ile kişilere sunulmaktadır. Öğrenciler veya velileri, kredi başvuru işlemleri sırasında yanlarında gelir belgesi, ikametgâh belgesi, son aya ait fatura bilgisi ve öğrenci kabul belgesi bulundurmaları gerekmektedir. Son olarak ilgili krediye sadece reşit durumda olan ve gerekli belgeleri karşılayan öğrencilerin veya velilerin başvurabildiklerini de belirtmekte yarar var.

Yapı Kredi Bankası Öğrenci Kredi 2023

Son zamanlarda öğrencilere kredi sağladığını açıklayan bir diğer banka da Yapı Kredi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yapı Kredi bankası üzerinden kredi almak isteyen kişilerin mutlaka kredi notuna dikkat etmeleri şarttır. Çünkü Yapı Kredi, sadece kredi notu yüksek olan kişilere kredi imkânı sağlamaktadır.

Yapı Kredi Bankası tarafından alınan öğrenci kredileri, genel olarak kredi skoru baz alınarak sağlanmaktadır. Bu noktada kredinin faiz oranı da kişilerin kredi skorlarına göre %2,79 – 2,84 ve 3,14 olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Ayrıca Yapı Kredi bankası, ‘’Taksitli Eğitim Sistemi’’ hesabı adı altında kredili mevduat hesabı gibi dilediğini zaman paranızı çekebilmenizi mümkün kılarak eğitim harcamalarınızı düzenli şekilde ele almanızı da kolaylaştırmaktadır. Bu noktada resmi site üzerinden TEST başvurusu yaparak hem hesabınızı oluşturabilir hem de kredi çekme şansınızı kullanabilirsiniz. Üstelik Yapı Kredi Bankası tarafından ele alınan tüm işlemlerin oldukça kısa süreler içerisinde gerçekleştirildiğini de belirtmekte yarar var.

Etiketler